LACHESIS MUTUS

AKÚTNE INDIKÁCIE: • Stav závažnej infekcie a akútneho hnisania: používať súčasne s antibiotikami alebo na ne naviazať v prípade neúspechu,... zobraziť celý popis ›

Výdaj lieku je viazaný na lekársky predpis.
Môžete si ho rezervovať pohodlne rýchlo online cez PLUS eRecept.

Účinná látka:

Forma:Granuly u homeopatických liekov

Vernostný program v spolupráci s PLUS lekáreň
[darcek_k_nakupu]
popis_produktu
Popis produktu
Použitie
Opýtať sa lekárnika

AKÚTNE INDIKÁCIE:

• Stav závažnej infekcie a akútneho hnisania: používať súčasne s antibiotikami alebo na ne naviazať v prípade neúspechu, pokiaľ sú prítomné základné charakteristiky lieku: precitlivenosť na dotyk; trhavé, šklbavé bolesti; purpurový nafialovelý odtieň zapálených oblastí; náhle prerušenie hnisavého výtoku (sínusitída, otitída).


• Hemorágia čiernej krvi: Lachesis je indikovaný, pokiaľ pozorujeme zlepšenie bolestí alebo celkového stavu výtokom: cefalea zlepšená krvácaním z nosa, bolesti hemoroidov zlepšené krvácaním, dysmenorea zmiernená menštruáciou.


• Angíny: vyvíjajúce sa zľava doprava alebo lokalizované vľavo: farynx a mandle sú červené až livídne s pocitom konstrikcie, neznášanie dotyku hlavne na krku. Sťažené prehĺtanie hlavne teplých tekutín.

CHRONICKÉ INDIKÁCIE:

• Perimenopauza: Slabé menštruačné krvácanie čiernou krvou. Menorágia a metrorágia čiernej krvi. Dysmenorea, bolesť ľavého vaječníka. Prerušením menštruácie na niekoľko mesiacov sa objavujú sekundárne poruchy. Obehové poruchy: návaly tepla do hlavy; palpitácie so strachom alebo pocit prekordialného zvierania, ktoré núti uvoľniť odev; slabosť s premodralými a studenými končatinami; spontánne ekchymózy; termofóbia (chorobný strach z tepla); arteriálna hypertenzia (Sulfur, Nux vomica, Ignatia...). Okcipitálna alebo supraorbitálna cefalea z prekrvenia. Ľavostranné migrény s pulzujúcimi bolesťami zhoršené slnkom, teplom, alkoholickými nápojmi, zlepšené výtokom (krvácanie z nosa, menštruácia). Zmeny nálady a správania: strieda sa urozprávané rozrušenie a depresia; vzdychy (Ignatia); žiarlivosť; nedôvera; nespavosť; sny o smrti, o pohreboch, o hadoch.

• Alkoholizmus: U notorických alkoholikoch nájdeme už popísaný fyzický vzhľad: červený nos, presiakla tvár. Štádium excitácie strieda depresia, žiarlivosť, zlosť, poruchy spánku. Bežné sú poruchy trávenia: strata chuti do jedla, nauzea, vracanie, žalúdočné kŕče, nadmerná citlivosť nadbruška na najmenší dotyk, zväčšená bolestivá pečeň (vývoj k cirhóze: Phosphorus). Hemoroidy livídne, veľmi citlivé, sťahujúca a tepavá bolesť sa zlepšuje krvácaním.


• Ostatné indikácie: Astma: zhoršenie pri zaspávaní a prebúdzaní, na jar, v menopauze. Senná nádcha. Akné rosacea. Ľahko krvácajúce ulcerácie precitlivelé na dotyk, na okrajoch namodralé, livídne (varikózne vredy...). Úžeh, úpal. Záchvaty žiarlivosti u malých detí pri narodení súrodenca.


CHARAKTERISTICKÉ ZNAKY- POCITY: Extrémna citlivosť na minimálny dotyk alebo stlačenie: pacient neznesie žiadne tesné oblečenie, hlavne okolo krku a na páse; precitlivenosť na dotyk pri zápaloch; precitlivenosť na svetlo a hluk; pocit búšenia a pulzácie - ostrá pulzujúca cefalea; trhavá bolesť hemoroidov, sťahy análneho zvierača, neustále nutkanie bez efektu; pulzácia a búšenie v zapálených oblastiach; pocit tlaku a pálenia na temene; pocit, že oči sú ťahané smerom dozadu; pocit stiahnutého hrdla; pocit dusenia pri zaspávaní; pocit hrče (krk, močový mechúr, anus).

MODALITY: Zhoršenie: oneskorením, nedostatočnosťou alebo vymiznutím fyziologického alebo patologického výtoku; pred menštruáciou; dotykom; slnkom a teplom, teplým kúpeľom, teplým nápojom; na jar; spánkom a pri prebudení. Zlepšenie: nástupom fyziologického výtoku (menštruáciou) alebo patologického výtoku (hnisanie, nádcha, sínusitída); miernou teplotou a čerstvým vzduchom. Lateralita: prevažuje ľavostrannosť alebo ťažkosti postupujúce zľava doprava (angína, sínusitída, zápal vaječníka).

SPRIEVODNÉ ZNAKY: Túžba po alkohole; odpor k teplým nápojom a chlebu; návaly do hlavy (perimenopauza); striedanie chorobnej veľavravnosti a mlčania (hlavne pri akútnej patológii Viac na adc.sk

AKÚTNE INDIKÁCIE:

1. Stav závažnej infekcie a akútneho hnisania: používať súčasne s antibiotikami alebo na ne naviazať v prípade neúspechu, pokiaľ sú prítomné základné charakteristiky lieku: precitlivenosť na dotyk; trhavé, šklbavé bolesti; purpurový nafialovelý odtieň zapálených oblastí; náhle prerušenie hnisavého výtoku (sínusitída, otitída). Predpisuje sa v riedení 5 - 30 CH, každé tri až štyri hodiny podľa akútnosti ochorenia.

2. Hemorágia čiernej krvi: Lachesis je indikovaný, pokiaľ pozorujeme zlepšenie bolestí alebo celkového stavu výtokom: cefalea zlepšená krvácaním z nosa, bolesti hemoroidov zlepšené krvácaním, dysmenorea zmiernená menštruáciou. Predpisuje sa v riedení 5 - 9 CH, 5 granúl každé tri hodiny.

3. Angíny: vyvíjajúce sa zľava doprava alebo lokalizované vľavo: farynx a mandle sú červené až livídne s pocitom konstrikcie, neznášanie dotyku hlavne na krku. Sťažené prehĺtanie hlavne teplých tekutín. Rovnaké dávkovanie.

CHRONICKÉ INDIKÁCIE:

1. Perimenopauza: Slabé menštruačné krvácanie čiernou krvou. Menorágia a metrorágia čiernej krvi. Dysmenorea, bolesť ľavého vaječníka. Prerušením menštruácie na niekoľko mesiacov sa objavujú sekundárne poruchy. Obehové poruchy: návaly tepla do hlavy; palpitácie so strachom alebo pocit prekordialného zvierania, ktoré núti uvoľniť odev; slabosť s premodralými a studenými končatinami; spontánne ekchymózy; termofóbia (chorobný strach z tepla); arteriálna hypertenzia (Sulfur, Nux vomica, Ignatia...). Okcipitálna alebo supraorbitálna cefalea z prekrvenia. Ľavostranné migrény s pulzujúcimi bolesťami zhoršené slnkom, teplom, alkoholickými nápojmi, zlepšené výtokom (krvácanie z nosa, menštruácia). Zmeny nálady a správania: strieda sa urozprávané rozrušenie a depresia; vzdychy (Ignatia); žiarlivosť; nedôvera; nespavosť; sny o smrti, o pohreboch, o hadoch. Podľa stupňa podobnosti sa predpisuje v riedení 9 - 30 CH, užíva sa skôr v dlhších intervaloch podľa periodicity porúch. V prípade ťažkostí súvisiacich s menštruačným cyklom sa predpisujú stupňovité dávky, tzn. 9 CH, 15 CH a 30 CH v 20., 21. a 22. deň cyklu.

2. Alkoholizmus: U notorických alkoholikoch nájdeme už popísaný fyzický vzhľad: červený nos, presiakla tvár. Štádium excitácie strieda depresia, žiarlivosť, zlosť, poruchy spánku. Bežné sú poruchy trávenia: strata chuti do jedla, nauzea, vracanie, žalúdočné kŕče, nadmerná citlivosť nadbruška na najmenší dotyk, zväčšená bolestivá pečeň (vývoj k cirhóze: Phosphorus). Hemoroidy livídne, veľmi citlivé, sťahujúca a tepavá bolesť sa zlepšuje krvácaním. Predpisuje sa v riedení 15 CH, 5 granúl päť dni v týždni alebo obdeň.

3. Ostatné indikácie: Astma: zhoršenie pri zaspávaní a prebúdzaní, na jar, v menopauze. Senná nádcha. Akné rosacea. Ľahko krvácajúce ulcerácie precitlivelé na dotyk, na okrajoch namodralé, livídne (varikózne vredy...). Úžeh, úpal – predpisuje sa stredné riedenie 5 - 9 CH, 5 granúl 1 - 2x denne. Záchvaty žiarlivosti u malých detí pri narodení súrodenca – predpisuje sa v riedení 30 CH, tri dni po sebe. V prípade nutnosti znovu opakujeme.

Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, no v takomto prípade je použitie veľmi individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára.